• خانه هوشمند ، هوشمند سازی ساختمان با ایده پردازان

 • laptopmockup_sliderdy

  همه تجهیزات و امکانات خانه هوشمند فقط با یک تماس

 • همه با هم در تماسند تا بیشترین خدمت رسانی را انجام دهند

هوشمندسازی ساختمان با خانه هوشمند ایده پردازان BMS & Smart Home

خانه هوشمند چیست؟


خانه هوشمند ، هوشمند سازی ساختمان
  خانه هوشمند ، زندگی در مد هدایت خودکار است - پیشرفت روز افزون در عرصه صنعت هوشمندسازی ساختمان، آسایش و رفاه  خانه را همراه با صرفه جویی در مصرف انرژی  به ارمغان آورده است.خانه ای که مانند یک خدمتکار تمامی سعی و تلاش خود را می کند تا بیشترین خدمت را برای شما انجام دهد و شما بیشترین لذت را از داشتن آن بچشید.خانه حضور شما را حس می کند ، تغییرات گرمایشی و سرمایشی را متوجه می شود ، علایق و سلایق شما را میداند و خود به صورت خودکار به عنوان دستیار شما فرامین لازم را به اثاثه خانه صادر می کند. خانه هوشمند عادت سرمایی و گرمایی شما را خوب می شناسد و قبل از اینکه از سرما یا گرما کلافه شوید دمای مورد نظر شما را فراهم می سازد. این امکان باعث می شود تا وقتی در منزل نیستید انرژی با ارزش هدر نرود. پس ساختمان شما به نوعی صرفه جویی هم می کند. حتی می توانید میزان مصرف انرژی خود را مشاهده کنید و یا هنگامی که سیم کشی منزل شما دچار مشکل شود و بار اضافی وجود دارد از آن مطلع شوید

روز سختی داشتید؟نظرتان با تماشای یک فیلم جذاب چیست؟ می خواهید بروید پرده ها را بکشید و چراغ های اضافی را خاموش کنید تا نور به میزان نیاز شود؟ دنبال کنترل تلویزون می گردید؟ صبر کنید این همه کار لازم نیست! شاید میپرسید چرا؟ خب پس هنوز نمی دانید خانه هوشمند شما چه کارهای خارق العاده ای می تواند بکند. در کمال آرامش روی کاناپه لم دهید و با فشردن یک دکمه معجزه هوشمند سازی را ببینید. تمام این سناریو توسط خانه هوشمند شما اجرا می شود.

 
 در خانه هوشمند ساکنین قادر هستند تا بی نیاز از اینکه به اتاق یا فضای مورد نظر مراجعه کنند روشنایی آن مکان را به طرق مختلف و از راه دور کنترل نمایند. این بدین معناست که شما می توانید در پذیرائی باشید و چراغ های اتاق خواب خود را خاموش یا روشن نمائید. اگر موافقید کمی فاصله را بیشتر کنیم و به خارج منزل برویم. آیا باز هم می توانیم چراغ های منزل را بدون مراجعت به منزل کنترل کنیم؟! پاسخ مثبت است. تکنولوژی شعبده می کند و شما با اختیار داشتن یه خط ثلفن و یا گوشی موبایل و یا اینترنت قادر هستید این کار را انجام دهید. خانه هوشمند شما منتظر فرمان شماست، دکمه را بفشارید و اجازه دهید غول چراغ جادویی به نام هوشمند سازی ساختمان برایتان خواسته تان را برآورده سازد.

خیلی از ما وقتی به سفرهای دور می رویم از امنیت خانه خود نگرانیم. هراس داریم مبادا چراغ های خاموش منزلمان برای روزهای زیاد جناب آقا دزده رو به هوس بیاندازد تا به خانه مان سرک بکشد. شما یک خانه هوشمند باوفا دارید که از پس حفاظت خودش بر میاید و در نبود شما مراقب خودش هست. او به هنگام نبود شما حضور شما را شبیه سازی می کند. به طور مثال هر شب راس ساعت ۸ شب چراغ ها را روشن و ساعت ۱۲ خاموش می کند.در ضمن با هوشمندسازی باغچه ، باغ هوشمند شما هم طبق برنامه آبیاری می شود.فراموش کرده بودید به هنگام خروج قهوه ساز را خاموش کنید؟ از راه دور برق قهوه ساز را قطع کنید. بدین ترتیب همه چیز رو به راه است، آسوده از سفر خود لذت ببرید.

 
تفاوت اصلی خانه هوشمند با خانه های معمولی در این است که همه ی وسایل در خانه هوشمند به یکدیگر متصل هستند و با یک دستگاه مرکزی کنترل می شوند. کنترل سرمایشی گرمایشی هوشمند، نورپردازی، لوازم، قفل ها و انواع مختلفی از دوربین مداربسته و مانتیورهایی که می توانند به خانه هوشمند و خودکار اضافه شوند از هر جای خانه و حتی دور از خانه قابل کنترل می باشند.
 
خانه هوشمند، کلمه جدیدی که امروزه ممکن است به گوش بسیاری از ما خورده باشد، قبلا فقط در فیلم ها و سریال های علمی تخیلی ابزارها و ساختمان هوشمندی را می دیدیم که صاحبخانه به راحتی و با فشردن یک دکمه بسیاری از اعمال را انجام می دهد. یک خبر بسیار خوب اینکه دیگر واژه خانه هوشمند از فیلم ها به واقعیت زندگی واقعی آمده و خبر شگفت انگیز دیگر اینکه، هم اکنون این تکنولوژی جدید در ایران نیز برای افراد مختلف امکان پذیر می باشد. و به زودی همچون سایر تکنولوژی ها همه گیر و فراگیر خواهد شد. 

مزایای هوشمند سازی ساختمان

آسایش و رفاه

سيستم هوشمند ساختمان، آسايش و رفاه را برای ساکنین خود به ارمغان مي آورد لذا ميتوان اميدوار بود كه در زندگي پرمشغله و مدرن امروزي، راه حلي مناسب جهت ايجاد راحتي
بيشتر و سرعت بخشيدن به امور روزانه باشد.تا افراد وقت بیشتری برای تمرکز بر روی مسایل اصلی تر داشته باشند.

 کنترل مرکزی و از راه دور

خانة هوشمند داراي يك زيربناي ارتباطي پيشرفته است و كه در آن كلية سيستمهاي الكترومكانيكي ساختمان به صورت مركزي مانيتور و كنترل ميشوند و ساكنين اين خانه ضمن استفاده از خدمات پيشرفتة خانه هوشمند در مصرف انرژي صرفه جوئي قابل ملاحظه ای كرده و لذت زندگي در يك خانة ای از اینده را نيز تجربه ميكنند. 
 

بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی 

 با سيستم كنترل هوشمند ساختمان ميتوان تا حدود % 50 در مصرف انرژي صرفه جويي كرد. يك سيستم هوشمند انرژي هايي كه در ساعت اوج مصرف بيش از حد مصرف مي شوند را مهار كرده و انرژي هايي را كه در ساعات خالي از سكنه تلف مي شوند را حذف مي كند و همچنين از منابع طبيعي در كنار منابع مصنوعي در زمان مناسب به طور هوشمند استفاده مي نمايد. بعنوان مثال در صورتي كه كسي در محيط حضور نداشته باشد سيستم روشنايي و سرمايش-گرمايش از كار مي افتد و در ساعتي از روز به دليل وجود نور طبيعي خورشيد با باز شدن پرده ها به طور هوشمند نور محيط تامين شده و نياز به استفاده از سيستم روشنايي نيست.
 
 

تجهیزات خانه هوشمند

کنترل هوشمند روشنایی

سيستم هاي روشنايي، سهم عمده اي از مصرف انرژي در يك ساختمان را شامل مي شوند؛ در يك سيستم هوشمند ساختمان با بهره مندی از سنسورهاي حرکتی، سنسورهاي تشخيص نور محيط و نصب كليدهاي هوشمند علاوه بر امكان تنظيم ميزان نوردهي محيط، مصرف انرژي تا حد چشمگيري كاهش مي يابد. بطور كلي امكاناتي كه در راستاي كنترل روشنايي در يك خانة هوشمند در اختيار كاربران قرار مي گيرد ميتوان به موارد ذيل اشاره كرد:

سیستم هوشمند کنترل روشنایی و نورپردازی خانه هوشمند
 1. قابليت كنترل سيستم روشنايي به طور مجزا برای هر ناحيه

 2. قابليت كنترل سيستم روشنايي بر اساس سناريو هاي مختلف مثل: سناريو ورود، خروج، مهمان، خواب، و ...فرض كنيد در سناريو خواب بدون نياز به سركشي به تمام نقاط منزل ميتوان از داخل اتاق اصلي يا از طريق موبايل يا تبلت خطوط روشنايي را در شدت روشنايي مورد نظر تنظيم كرد.
 3. قابليت كنترل سيستم روشنايي بر اساس حسگر: در محيط هاي خالي از سكنه سيستم روشنايي براي صرفه جويي در مصرف انرژي غير فعال ميشود و در صورت تشخيص حضور افراد به صورت خودكار فعال ميشود
 4. تنظیم هوشمند میزان روشنایی : اين قابليت وجود دارد كه اگر درصد روشنايي محيط از ميزان مطلوب بيشتر شد تعدادي از سر خط هاي روشنايي براي جلوگيري از هدر رفتن انرژي به طور اتومات خاموش شوند و بالعكس
 5. قابليت كنترل و فرمان به سيستم روشنايي در خارج از منزل از طريق تلفن هوشمند و وب:قابليت كنترل و فرمان به سيستم روشنايي در هر نقطه از منزل از طريق ريموت كنترل، قابليت كنترل سيستم روشنايي تمامي نقاط منزل از طريق موبايل يا تبلت، قابليت كنترل سيستم روشنايي تمامي نقاط منزل از اتاق مستر یا هر نقطه دیگر
 6.  قابليت تنظیم شدت نور(dimmer ):-در خانه هوشمند اين مزيت وجود دارد كه شدت روشنايي تعدادي از خطوط را بر اساس شرايط مورد نظر از 0 تا %100 ميزان خروجي تنظيم كند كه علاوه بر زيبايي محيط باعث صرفه-جويي در مصرف انرژي مي شود.
 7. سیستم نورپردازی پیشرفته:امروزه با پيشرفت علوم طراحي نماي سازه ها و نيز بهره گيري از تجهيزات روشنايي مدرن در پياده سازي سيستم هاي نوين نورپردازي سن ها ميتوان در اين زمينه نيز خدمات شاياني را ارائه نمود. در اين راستا شركت مهندسي ایده پردازان با استفاده از تجهيزات مختلف نورپردازي از جمله وال واشرها، پار-ال اي دي ها ، چراغهاي دكوراتيو، نورهاي مخفي، RGB و حتي Moving Head بهترين سيستم هاي نورپردازي نما، صحنه، سالن ها و ... را ارائه مي نمايد.

سیستم پرده برقی/ کرکره/ سایبان/درب هوشمند و اتوماتیک

سیستم پرده هوشمند
 با استفاده از سيستم خانه هوشمند مي توان براحتي انواع مدلهاي پرده برقی، كركره و سايبان را براحتي و با روش هاي مختلف كنترل نمود. شما با اين سيستم مي توانيد با بهره گيري از كليدهاي هوشمند و صفحه نمایش لمسی در قالبهاي دستوري مختلف همچون دستور مستقيم ، سناريو و يا حتي با گوشی هوشمند و وب از راه دور نيز آنها را كنترل نماييد. در سيستم هوشمند پرده برقی مي توانند در صورت تمايل كاربر بصورت اتوماتيك در زمانهاي مختلف و يا تحت عواملي همچون تمايز شدت نور داخل و خارج ساختمان و يا شدت گرماي محيط باز وبسته شوند بدون آنكه نياز به صرف وقت و انرژي خاصي جهت مديريت وضعيت پرده ها باشد.سرمایش و گرمایش هوشمند


سرمایش و گرمایش هوشمند براي كنترل سيستم سرمايش و گرمايش كه به وسيله دستگاه تهويه مطبوع انجام مي پذيرد دماي پيش فرض توسط كاربرتنظيم گرديده دمای خواسته شده شروع به فعاليت مي نمايد. دراين حالت زماني كه دماي فضاي مذكور به حد مطلوب رسيد فرمان توقف فعاليت سيستم سرمايش و گرمايش توسط برنامه از پيش تعيين شده صادر مي گرددكه منجر به كاهش مصرف انرژي مي انجامد.

شايد اين سوال پيش آيد كه با استفاده از ترموستاتهاي سنتي نيز مي توان به همين هدف دست يافت!، اما بايد گفت سيستم هوشمند مي تواند زمانيكه درب يا پنجره اي در فضا باز است سريعا تشخيص داده و سيستم گرمايش /سرمايش آن فضا را بصورت خودكار خاموش نموده و مانع از هدر رفتن انرژي شد. در حاليكه اين امر در زمان استفاده از ترموستات سنتي امكان پذير نمي باشد. از طرفي امكان كنترل يكپارچه فن كويل ها از جمله مزاياي سيستم هوشمند است.
 امکان کنترل هوشمند موتورخانه ساختمان هم وجود دارد تا با استفاده از سنسورهای مختلف دمای محیط و موتورخانه بهترین زمان و میزان روشن بودن مشغل و پمپ هارا محاسبه کند و ضمن نگه داشتن دما در رنج مناسب ، در مصرف انرژی هم صرفه جویی نماید.
 

دوربین مداربسته و سیستم کنترل امنیتی و حفاظتی

دوربین مداربسته برقراري ايمني و امنيت در يك ساختمان مسكوني همواره يكي از دغدغه هاي ساكنين بوده است. در يك خانه هوشمند علاوه بر سيستمهاي پسيو نظير آژيرها و زنگ های هشدار، سنسورهاي حضور، سنسورهاي تشخيص شكسته شدن شيشه و سنسورهاي درب و پنجره -سيستمهاي اكتيوي نظير شبيه سازي حضور نيز در بحث سيستم امنيتي وجود دارند.
امكاناتي كه خانه هوشمند در بحث ايمني و امنيت در اختيار ساكنين قرار ميدهد، ميتوان به موارد ذيل اشاره كرد:
 1. -قابليت فعال كردن سيستم امنيتي براساس مدهاي امنيتي متفاوت نظير خروج از منزل، مسافرت، شب و ...
 2. درصورت ورود شخص غير مجاز به داخل منزل زنگ های هشدار داده ميشود و همچنين در صورت عدم حضور ساكنين در منزل سيستم هوشمند به صاحبخانه SMS ارسال مي كند.
 3. -شبيه سازي حضور: درصورت انتخاب سناریو امنيتي مسافرت سيستم هوشمند در ساعاتي از شبانه روز بر اساس زمانبندی معين تعدادي از چراغ ها روشن و خاموش نموده و همچنين پرده ها را باز و بسته مي كند تا اين تصور بوجود بیاید كه كسي در داخل منزل حضور دارد.
 4. آگاهي از باز و بسته بودن در و پنجره ها در هنگام خروج از منزل به صورت زنگ هشدار و يا به صورت پيام صوتي
 5. در صورت وقوع آتشسوزی سيستم هشدارهاي لازم را به صورت زنگ هشدار و يا پيام صوتي اعلام ميكند و در صورت عدم حضورساكنين در داخل منزل به صاحبخانه پيام ارسال ميكند.
 6. امکان مشاهده دوربین مداربسته از طریق نرم افزار موبایل
 7. امکان یکپارچه سازی با آیفون ساختمان جهت جوابگویی به مهمان حتی زمانی که در خانه تشریف ندارید
 8. امکان یکپارچه سازی با سیستم های RFID جهت ورود اتوماتیک و بدون کلید توسط مالک یا از درب پارکینگ
 9. امکان کنترل و بررسی ورود و خروج های مشکوک

اعلام یا اطفاء حریق

اعلام و اطفاء حریق امروزه از سیستم ها ی اعلام حریق به طور گسترده در ساختمان ها و اماکن مسکونی و صنعتی استفاده می شود تا خسارتهای ناشی از حریق را به حداقل برسانند و همچنین برای اطلاع دادن به ساکنین ساختمان در مواقع بروز حریق از این سیستم ها استفاده می شود تا حدالامکان از تلفات جانی جلوگیری شود. برای تشخیص حریق از اثرات سه گانه آن یعنی دود و حرارت و شعله استفاده می شود. به طور کلی سیستم های اعلام حریق در دو نوع آنالوگ و آدرس پذیر (Addressable) ساخته شده اند. شرکت ایده پردازان با توجه به اهمیت بالای این سیستم و خسارات ناشی از آن طراحی خود را بر اساس استانداردهای روز دنیا مانند استانداردهای NFPA , EN54,LPCB , UL, DIN انجام داده و کارفرما را در زمینه نگهداری و تعمیر آموزش خواهد داد .اتوماسیون فضای سبز ، باغچه

اتوماسیون باغچه و فضای سبز، هوشمند سازی فضای سبز دیگر نگران آبیاری باغچه خود نباشید در سیستم خانه هوشمند باغچه شما قابل برنامه ریزی هست طوری که این سیستم به نوع گیاهان شما حساس باشد و آداب نگهداری هر گیاهی را به صورت جداگانه رعایت کند . بعضی گیاهان را صبح آبیاری کند بعضی را بعد از ظهر نیم ساعت آبیاری کند و بعضی را فقط مرطوب نگه دارد. تصور کنید که آبنما ، نورپردازی ، رقص نور و آبیاری به صورت هوشمندانه ای عمل کند و با توجه به میل شما عمل کنند.دیگر نیازی ندارید که همیشه چراغ ها را تا پاسی از شب روشن نگه دارید و بعد خود شخصا آنها را خاموش کنید . سیستم می تواند به صورت اتوماتیک با توجه به ساعت ، روزهای هفته ، میزان روشنایی کارهای از قبل تعریف شده را انجام دهد یا اینکه با فشار یک دکمه یک سناریوی مشخص را به انجام برساند.

اتوماسیون استخر و جکوزی هوشمند

اتوماسیون استخر و جکوزی - یک ویلا که مجهز به مجموعه استخر می باشد را در نظر بگیرید. قبل از ورود به ویلا تمامی سیستم ها خاموش و آب استخر کاملاً خالی می باشد، شما بعد از ورود باید آب را برای پر شدن استخر باز کنید، سیستم تصفیه را روشن کنید و برای رسیدن دمای آب به مقدار مساعد چند ساعت صبر کنید تا سیستم های گرمایشی کار خود انجام دهند.

با بکارگیری و تجهیز استخر به سیستم هوشمند ما، تنها کافسیت قبل از حرکت با زدن یک گزینه بر روی تلفن همراه خود دستور آماده سازی استخر را صادر کنید.
پمپ های آب روشن می شوند، شیر های مربوط به هر بخش باز شده کار آبگیری آغاز می شود بعد از رسیدن آب به مقدار نیاز شیرها به تدریج بسته شده و آبگیری متوقف می شود. سپس سیستم تصفیه با بررسی و آنالیز سلامت آب به صورت هوشمند اقدام به تنظیم سلامت آب می کند. و در نهایت سیستم هوشمند دمای آب ایده ال شما را تنظیم کرده و هنگام ورود شما کلیه امور انجام شده و مجموعه قابل استفاده می باشد.
 
سیستم اتوماسیون هوشمند استخر میزان گرمایش و یا تصفیه آب استخر و جکوزی را بصورت اتوماتیک در طی شبانه روز انجام دهد. برروی صفحه نمایش لمسی سیستم هوشمند، میزان دمای آب استخر نمایش داده می شود و می توانید دمای دلخواه خود را از طریق همین مانیتور تنظیم کنید .اینکه پمپ تصفیه آب در چه ساعاتی از شبانه روز و با چه تناوبی به فعالیت خود ادامه دهد نیز از این طریق به سادگی قابل تنظیم است. جهت صرفه جویی در انرژی می توانید ساعاتی از شبانه روز را که از استخر استفاده نمی کنید تعیین کنید بطور مثال می توانید تنظیمات را طوری انجام دهید که گرمایش استخر از حدود ساعت 9 شب متوقف شود و در ساعت 5 صبح مجدداً شروع به کار کند. اگر ساعت 9 شب گرمایش را متوقف کنید هنوز تا ساعت 10 شب میزان دمای آب مناسب است و اگر ساعت 5 صبح پمپ ها مجدداً شروع به کار کنند حداکثر تا ساعت 8 صبح دمای استخر به میزان دلخواه شما خواهد رسید. ملاحظه می کنید که حدود نیمی از شبانه روز بدون اینکه نیاز به کنترل شما باشد بصورت خودکار در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. تنظیم ساعت ها همه در اختیار مصرف کننده است و هر فردی حتی برای اولین بار می تواند این کار را به سادگی توسط مانیتور سیستم هوشمند انجام دهد. تمام تنظیمات و حتی راهنمای انجام آنها به زبان فارسی ساده در اختیار شما است. انجام خودکار کلرزنی و یا تصفیه توسط اوزن و همچنین کنترل میزان رطوبت محیط استخر، کنترل زمان روشن شدن سونا و میزان دمای آن نیز به سادگی توسط سیستم هوشمند ام اند اچ انجام می گیرد. افزایش طول عمر تجهیزات، صرفه جویی در مصرف انرژی و افزایش کیفیت آب استخر و جکوزی همه از دستاوردهای هوشمند سازی تأسیسات استخر به شمارمی روند.
 
 یکی دیگر از مزایای این سیستم حذف کلیدهای قدرت از محیط استخر به جهت پیشگیری از خطر برق گرفتگی است. کنترل روشنایی ها و پمپ جکوزی و هر نوع وسیله دیگر در فضای استخر بوسیله کلیدهای فرمان صورت می پذیرند که فاقد برق 220 یا 110ولت بوده و توسط برق 24 ولت باطری و بدون خطر برق گرفتگی انجام می شود. این کلید ها حتی در صورت شست و شو توسط شلنگ آب، فاقد هرگونه خطر و یاخرابی می باشند. استفاده از تجهیزات هوشمند، به شما کمک می کند تا به کیفیت مطلوب در مورد استخر رویایی خود برسید و از استفاده آن لذت ببرید.
 1.  کنترل کیفیت و سلامت آب، کنترل سطح PH آب
 2.  کنترل دمای آب استخر ، جکوزی و محیط
 3. کنترل حجم آب : پر و تخلیه آب استخر
 4.  کنترل سقف مکانیزه استخر
 5. تنظیم نورپردازی استخر
 

سیستم هوشمند تجهیزات صوتی وتصویری

 سیستم صوتی و تصویری هوشمند در خانه هوشمند ديگر نيازي به استفاده از ريموت IR جهت روشن و خاموش نمودن تلويزيونها و LCD ها و يا اسپليتها نخواهيم داشت. اين قابليت درسيستم هوشمند وجود دارد كه مي توان كدهاي ريموت هاي كنترلي مختلف را به كليدهاي هوشمند انتقال داد و تغييرات هريك از دستگاهها را از هركليد در هر فضا اعمال نمود ويا در سطح بالاتر، شما ميتوانيد با استفاده از صفحه نمایش لمسی هاي پرتابل و تب لتها كليه ريموت هاي وسايل الكترونيكي مورد استفاده خود را بصورت يكجا در اختيار داشته و تنها با يك كليك به مديريت هريك از آن وسايل بپردازيد.
پارکینگ هوشمند و مکانیزه

پارکینگ هوشمند و مکانیزه
 امروزه پارکینگ ها در ساختمان ها به عنوان جز لاینفک محسوب می گردند و به گونه ای حتی برخی از این ساختمان ها در قالب پارکینگ طبقاتی اجرا می گردند. این پارکینگ ها متناسب با نوع بهره برداری به سیستم های مختلفی نیاز دارند. به طور خلاصه فرآیند بهره برداری از پارکینگ ها را برای استفاده کنندگان به شرح ذیل می توان خلاصه نمود :
اطلاع از وضعیت پارکینگ : جهت پرهیز از تاخیر و یا بروز ترافیک ، قبل از انتخاب مسیر راننده به سوی پارکینگ باید وی از وضعیت پر یا خالی بودن پارکینگ مطلع گردد.
صف ورود به پارکینگ : استفاده کنندگان باید در کمترین ترافیک ورودی جهت پارکینگ قرار بگیرند.
کنترل دسترسی به پارکینگ : با توجه به تنوع استفاده کنندگان از پارکینگ باید روش و یا روش هایی برای ورود به پارکینگ مورد توجه قرار گیرد که برای همگان قابل استفاده بوده کمترین معطلی را برای راننده به همراه داشته باشد.
هدایت شدن به خلوت ترین مسیر و نزدیک ترین محل پارک منطبق با تعریف و یا نیاز راننده : سیستم باید قادر باشد راننده را به خلوت ترین مسیر و نزدیک ترین محل پارک براساس ساختمانی که وی درخواست دسترسی به آن را داشته و یا دارای پارکینگ اختصاصی برای می باشد ( مالکین ساختمان ، هتل و ... ) هدایت نمایند.
هدایت شدن به سمت نزدیک ترین راه انتقال به طبقات : سیستم باید قادر باشد، مراجعه کنندگان را پس از پارک خودرو به نزدیک ترین راه منتهی به ساختمان های مورد نظر ایشان راهنمایی نماید.
راهنمایی جهت پیدا کردن خودروی پارک شده : با توجه به وسعت پارکینگ و تعداد خودروهای قرار گرفته در آن پس از بازگشت راننده به پارکینگ باید سیستم قادر باشد محل پارک دقیق خودرو به وی را نمایش و هدایت نماید.
راهنمایی جهت پیدا کردن خودروی پارک شده : با توجه به وسعت پارکینگ و تعداد خودروهای قرار گرفته در آن پس از بازگشت راننده به پارکینگ باید سیستم قادر باشد محل پارک دقیق خودرو به وی را نمایش و هدایت نماید.
هدایت به سمت نزدیک ترین درب خروج : سیستم باید قادر باشد راننده را به نزدیک ترین درب خروج راهنمایی نماید.
پرداخت هزینه پارکینگ : در صورت نیاز به پرداخت وجه مربوط به پارکینگ ، سیستم باید قادر باشد روش های متناسب و متنوع برای پرداخت را پشتیبانی نماید.
امنیت در هنگام خروج : سیستم جهت پرهیز از سرقت خودرو از داخل پارکینگ باید قادر باشد هویت راننده و تایید بودن خروج خودرو توسط وی را مورد ارزیابی قرار دهد.
صف خروج : سیتم باید قادر باشد کمترین ترافیک را در هنگام خروج خودروها ایجاد نماید.
حفظ امنیت در هنگام خروج : سیستم جهت پرهیز از سرقت خودرو از داخل پارکینگ باید قادر باشد هویت راننده و تایید بودن خروج خودرو توسط وی را مورد ارزیابی قرار دهد.
صف خروج : سیتم باید قادر باشد کمترین ترافیک را در هنگام خروج خودروها ایجاد نماید
 

 نمایش وضعیت جایگاه های پارک

با نصب سنسور های تشخیص حضور خودرو در تمامی جایگاه های پارک، تابلوهای هوشمند بالای هر جایگاه و تابلوهای نصب شده در ورودی هر راهرو و ورودی هر طبقه تعداد جایگاه خالی موجود در آن بخش را به مراجعه کننده نشان می دهند، همچنین تمامی تابلو های راهنمایی و مسیر یابی، مراجعه کنندگان را به نزدیکترین جایگاه خالی پارک هدایت می کنند، در هنگام شلوغی پارکینگ و اوج مراجعه سیستم به صورت هوشمند، مراجعه کنندگان را در طبقات دارای جایگاه خالی تقسیم کرده و از ایجاد ترافیک داخلی جلوگیری می کند.

سیستم هوشمند زمانبندی و اجرای فرامین در ساختمان هوشمند


كليه سيسمتهاي هوشمند اجرايي درساختمان قابليت زمانبندي براساس نياز و درخواست كارفرما را دارا ميباشند. با اين روش مي توان برنامه هاي روتين كه بصورت مكرر و روزانه در ساختمان اجراء مي گردد را توسط اين سيستم برنامه ريزي و هدايت نمود. با اينكار تمامي دستورات بدون هرگونه نقص يا فراموشي انجام می شود.

مانیتورینگ و کنترلینگ سیستم های خانه هوشمند

امروزه با پيشرفت علوم كامپيوتري و طراحي برنامه هايي با گرافيك و انعطاف پذيري فوق العاده بالا، جهت سرويس دادن به افراد با سطوح اطلاعاتي مختلف ، اين امكان فراهم شده كه بتوان اطلاعات كامل و ارزنده اي را از كليه سيستم هاي هوشمند نصب شده در بدست آورده و جهت مديريت بهتر استفاده نمود. اين اطلاعات قابليت نمايش بر هريك از وسايل ارتباطي مدرن و پيشرفته امروزي را داشته و توسط نرم افزارهايي كه تحت قالبهاي اندرويد، آيفون، ويندوز و وب- سرور طراحي شده اند ميتواند بر روي هريك از تجهيزات سخت افزاري همچون كامپيوتر، لب تاپ، تب لت قابل نمايش، كنترل و برنامه ريزي باشند.

تجهیزات مورد استفاده در خانه هوشمند

سنسورهای هوشمند مورد استفاده:

سنسور ها ابزار هایی برای حس و درک سیستم از وضعیت موجود محیط می باشند و خود این سنسور ها به چندین گروه تقسیم شده است که برخی از انها به شرح زیر است :
سنسور حرکتی خانه هوشمند

سنسور حرکتی :

سنسورهای PIR یا Passive Infra-Red برای تشخیص حرکت بر مبنای نور مادون قرمز ناشی از گرمای موجود در محیط کاربرد دارند. از همین رو استفاده از این سنسور ها در سیستم های امنیتی برای تشخیص حرکت انسان و یا ورود های غیر مجاز بسیار رایج می باشد.
سنسور نور خانه هوشمند

سنسور نور :

یک سیستم الکترونیکی هوشمند، مجهز به سنسور نور می باشد که به صورت خودکار چراغ های خانه را نسبت به شدت نور محیط تنظیم و یا روشن و خاموش می نماید.
سنسور دما خانه هوشمند

سنسور دما:

سنسور دمای دیجیتال با دقت اندازه گیری 0.5 درجه سانتی گراد است که می تواند دمای 55- تا 125+ درجه را اندازه بگیرد ، پروتکل ارتباطی با این سنسور یک سیمه (1wire) است ، با یک سیم می توان تا 9 سنسور دیجیتال DS18B20 را راه اندازی کرد و طول سیم واسط بین سنسور و میکرو می تواند تا حداکثر 7 متر باشد.
سنسور دود خانه هوشمند

سنسور دود:

وجود سیستم اعلام حریق در زندگی‌های امروزی با وجود اینکه که در اکثر مواقع بلا استفاده باقی می‌مانند، به‌نوعی ضرورت محسوب می‌شود.و این سنسور به تشخیص دود و حرارت در محیط میپردازد.
سنسور شکست شیشه خانه هوشمند

سنسور شکست شیشه:

در صورت شکستن شیشه فعال میشود.
سنسور باز و بسته شدن خانه هوشمند

سنسورباز و بست :

سنسور باز بست در محل هایی همچون در و یا پنجره نصب می گردند و در صورت باز شدن و یا بسته شدن هشدار میدهند.
سنسور رطوبت خانه هوشمند

سنسور رطوبت سنج:

سنسوری است که رطوبت محیط یا خاک را اندازه می گیرد و بیشتر در محیط های باز و فضای سبز جهت آبیاری هوشمند به کار برده می شود.

میکروفن خانه هوشمند

میکروفون :

میکروفن با آن می توان صدای محیط را ضبط کرده و به سیستم مرکزی یا دستگاه ضبط کننده ارسال کرد.

عملگرهای مورد استفاده:

عملگرها بازوان اجرایی سیستم هستند که فرامین از طریق آنها اجرا می گردد.
کلید و رله برای هوشمند سازی ساختمان

عملگرهای رله ای :

این عملگرها به عنوان کلید در خانه هوشمند عمل می کنند و باعث روشن ، خاموش شدن چراغ ها ، فن کویل ، موتورها و ... می شوند.
موتور الکترونیکی برای هوشمند سازی ساختمان

موتور الکترونیکی :

انواع موتورهای الکترونیکی برای اهداف مختلف استفاده می شوند از جمله باز و بسته کردن پرده ، باز و بسته کردن در و ...
پمپ آب برای هوشمند سازی ساختمان

پمپ آب:

پمپ ها برای پمپاژ مایعات از جمله آب مورد استفاده می گیرند موارد مصرف آنها می تواند آبیاری فضای سبز یا پر و خالی کردن استخر باشد.
شیر آب برای هوشمند سازی ساختمان

شیر آب:

شیرهای برقی زمانی استفاده می شوند که آب فشار کافی را داشته باشد.
شیر گاز الکترونیکی برای هوشمند سازی ساختمان

شیر گاز:

برای قطع کردن گاز در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار می گیرد.
بلندگو و آژیر برای هوشمند سازی ساختمان

بلندگو / آژیر :

جهت پخش سیستم صوتی مورد استفاده قرار می گیرد.
پروتکل های ارتباطی برای هوشمند سازی ساختمان

پروتکل ارتباطی:

پروتکل های ارتباطی از جمله اترنت ، برای کنترل از راه دور خانه هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد

تاچ پنل برای هوشمند سازی ساختمان

تاچ پنل :

تاچ پنل برای داشتن حس متمایز و تسلط بر همه فرامین مورد استفاده قرار می گیرد.

مراحل هوشمند سازی ساختمان


مشاوره حضوری و تلفنی خانه هوشمند1

مشاوره حضوری و تلفنی

در این مرحله شما می توانید از مشاوره همکاران ما بصورت رایگان در خصوص هوشمندسازی ساختمان و ویلای خود بهره مند شوید.

بازدید از شوروم خانه هوشمند2

بازدید از شوروم خانه هوشمند

هماهنگی و جلسات حضوری و بازدید از سالن نمایش خانه هوشمند و آشنایی بیشتر با تجهیزات و لمس امکانات یک خانه هوشمند از نزدیک

انتخاب روش هوشمند سازی مناسب 3

انتخاب روش هوشمند سازی مناسب

با مشاوره ها و صحبت های انجام شده در این مرحله سیستم هوشمندسازی که مناسب با شرایط مالی و نیز محدودیت های پروژه باشد انتخاب می شود.

طراحی سیستم هوشمند4

طراحی سیستم هوشمند

در این مرحله با توجه به توافقات انجام شده و نیز نیازهای شما آنالیز روی پروژه انجام شده و سیستم طراحی می شود.

عقد قرارداد5

عقد قرارداد

طبق مذاکرات انجام شده قراردادی مبتنی بر بندهای مختلف جهت هوشمندسازی ساختمان شما و اجرای سیستم BMS بین ما و شما عقد می گردد.

نصب و راه اندازی سیستم های خانه هوشمند6

نصب و راه اندازی سیستم های خانه هوشمند

در این مرحله از کار تجهیزات در ساختمان نصب شده و برنامه نویسی و راه اندازی می گردند. سناریوهای مختلف مورد درخواست شما در این مرحله روی سیستم برنامه ریزی و تعریف می شوند.

آموزش کاربری و استفاده از تجهیزات هوشمند7

آموزش کاربری و استفاده از تجهیزات هوشمند

در این مرحله آموزش کاربری سیستم و نحوه استفاده از آن به شما داده خواهد شد و شما قادر خواهید بود تا با آسودگی از امکانات خانه هوشمند خود استفاده کنید.

پشتیبانی و خدمات پس از فروش سیستم هوشمند8

پشتیبانی و خدمات پس از فروش سیستم هوشمند

 

در کمال آرامش از سیستم خانه هوشمند خود استفاده کنید چرا که پس از تمامی مراحل انجام شده ما همچنان در کنارتان خواهیم بود و با پشتیبانی های خود شما را تنها نخواهیم گذاشت.

مشاوره

بهترین راه برای طراحی خانه هوشمند، در ایده پردازان این کار با تماس شما با یکی از مشاورین ما صورت می گیرد، که با تکمیل آن مشاورین ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم در ارتباط با خانه هوشمند شما را در اختیارتان خواهند گذاشت.

پروتکل ها و برندهای مورد استفاده

Schneider
Zennio

سولات متداول

در صورتی که بخواهیم یک آپارتمان در حال ساخت را هوشمند کنیم بهترین زمان برای تصمیم گیری چه زمانی است؟
پاسخ:شما می بایست قبل از رسیدن ساختمان به مرحله سیم کشی در خصوص هوشمندسازی ساختمان با متخصصین این امر مشورت کرده و در این خصوص تصمیم گیری نمائید.
حداقل چه مقدار هزینه برای پیاده سازی این سیستم ها لازم است؟

پاسخ:هزینه تمام شده پروژه های هوشمندسازی ساختمان بسته به متراژ ساختمان، امکانات مد نظر مشتری و نیز پروتکل انتخاب شده و برند تجهیزات متفاوت بوده و برای یک ساختمان ۲۰۰ متری حداقل از ۴ میلیون تومان به بالا شروع می شود.

آیا سیستم های مدیریت ساختمان BMS بصورت فارسی نیز در دسترس می باشند؟

پاسخ:بلی، نرم افزارهایی که برای پایش و مانیتورینگ تاسیسات ساختمان و فرمان به قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شوند یا به عبارتی همان سیستم های مدیریت ساختمان BMS بصورت فارسی و با طراحی جذاب و کاملا کاربرپسند طراحی می گردند.

آیا فقط خانه های نوساز و خانه هایی که هنوز ساخته نشده اند می توانند هوشمند شوند؟

پاسخ: خیر، این امکان وجود دارد تا حتی خانه ها و آپارتمان هایی که ساخته شده اند را بدون نیاز از تخریب و یا تعویض سیمکشی ساختمان هوشمند کرد. پس شما هم می توانید منزل خود را هوشمند کنید.

یک خانه هوشمند چه امکاناتی در اختیار ساکنین قرار می دهد؟ پاسخ:در بخش  امکانات خانه هوشمند راجع به این مطلب توضیحات کافی و مبسوط ارائه گردیده است. آیا کار کردن با یک خانه هوشمند برای همگان میسر است و یا نیاز به مهارت خاصی دارد؟

پاسخ: نکته قابل توجه در سیستم های خانه هوشمند و ساختمان هوشمند در این است که همه افراد صرف نظر از سن و میزان تحصیلات به راحتی می توانند از این سیستم استفاده کنند.

اخبار و مقالات

آخرین اخبار و مقالات خانه هوشمند ، هوشمندسازی ساختمان و دوربین مداربسته

تولیدات شرکت ایده پردازان

شرکت ایده پردازان دارای محصولات متنوعی در زمینه مهندسی نرم افزار ، اتوماسیون اداری ، خانه هوشمند ، دوربین مداربسته می باشد که خواهشمندیم جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحات مربوط به آنها مراجعه فرمایید

ایده پردازان

ایران ، تهران ، شهرک غرب
بلوار خوردین ،توحید 1 ، پلاک 132

info@eadepardazan.com

تلفن : 88563225

فکس88563138


کپی رایت ©2009 کلیه حقوق برای شرکت ایده پردازان محفوظ است.
Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in /var/www/eadepardazan/main/www/system/libraries/Session/drivers/Session_files_driver.php on line 263

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Cannot call session save handler in a recursive manner

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace:

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Unknown: Failed to write session data using user defined save handler. (session.save_path: /var/lib/php/sessions)

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: