مایکروسافت، سامسونگ و اینتل اتحاد خانه هوشمند را تشکیل دادند

  • مدیر سیستم
  • 2016-08-25 09:30:21

بحث خانه‌‌های هوشمند و متصل این روزها بسیار داغ است اما هنوز مشکل بسیار بزرگ بر سر راه این است که تعداد اندکی از دستگاه‌ها قادرهستند تا با هم صحبت کنند.

به گزارش شبکه خبری ایده پردازان با توجه به رقابت شدید بین پروتکلهای ارتباطی و کمپانیهایی که اکوسیستمهای مربوطه را میسازند، شاهد محصولاتی هستیم که فقط با سایر دستگاه‌های ساخت همان کمپانی صحبت میکنند، در نتیجه کاربران مجبور هستند برای تجربه خانه آینده چندین اپ را باهم باز کنند.
به همین دلیل برخی از نامهای بزرگ حوزه فناوری امیدوارند راه‌حلی برای این از هم‌گسیختگی و فاصله‌ای که وجود دارد پیدا کنند و شاید تشکیل اتحاد اینترنت اشیاء (IoT) بنام مؤسسه اتصال آزاد گره‌گشای این معضل باشد.
اعضای این مؤسسه را شرکتهای بزرگی مانند مایکروسافت، اینتل، سامسونگ، کوالکام، سیسکو، GE دیجیتال و چندین نام دیگر تشکیل میدهند و هدف آنها ساخت و توسعه پروتکلهای منبع آزادی است که به سازندگان اینگونه محصولات کمک کند تا از آنها در وسایل خود استفاده کنند.
آنها امیدوارند که این اتحاد باعث بکارگیری این سیستم بدون درنظر گرفتن چیپ‌ست یا سیستم‌عمل دستگاه مربوطه شود. در نتیجه هر شرکتی که اقدام به ساخت دستگاههای IoT کند میتواند با بکارگیری این پروتکلها به سایر دستگاههای کمپانیهای بزرگ وصل شود.
البته این هدف بسیار بزرگ است، اما یک مشکل وجود دارد آنهم غیبت بعضی غولهای تأثیرگذار حوزه فناوری مانند اپل و فیلیپس است.
هوم‌کیت اپل هم دقیقا همین کار را میکند، اما تولیدکنندگان باید از چیپ‌ستهای خاصی استفاده کنند که البته فقط روی دستگاههای iOS کار میکند.
پروژه بریلوی گوگل و پروتکل ارتباطی ویو (Weave) که با همکاری اینتل و کوالکام انجام شده هنوز نتوانستند که خود را به‌خوبی پیدا کنند و همچنان در حال دعوت از توسعه‌دهندگان برای تست آن هستند.

تولیدات شرکت ایده پردازان

شرکت ایده پردازان دارای محصولات متنوعی در زمینه مهندسی نرم افزار ، اتوماسیون اداری ، خانه هوشمند ، دوربین مداربسته می باشد که خواهشمندیم جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحات مربوط به آنها مراجعه فرمایید

ایده پردازان

ایران ، تهران ، شهرک غرب
بلوار خوردین ،توحید 1 ، پلاک 132

info@eadepardazan.com

تلفن : 88563225

فکس88563138


کپی رایت ©2009 کلیه حقوق برای شرکت ایده پردازان محفوظ است.