راهنمایی نصب کابل ویدئویی دوربین مدار بسته

  • مدیر سیستم
  • 2016-08-27 21:44:17
در این مقاله به نکاتی در راستای نصب دوربین مدار بسته می پردازیم. برایتان شرح خواهیم داده که چگونه فیش یا رابط بی ان سی را نصب نمایید. همانطور که در مقالات گذشته ذکر شد بی ان سی فیشی است که بین کابل کواکسیال یا کابل هم محور و دستگاه ارتباط برقرار می کند. برای کابل ویدیویی دوربین مدار بسته سی سی تی وی توصیه می کنیم که تنها از کابل هم محوری مرکزی اصلی استفاد کنید نه کابل غیر رشته ای.

از کابل با ولتاژ بالا نباید استفاده کنید. قانون مناسب در این زمینه آن است که برای هر ۱۰۰ ولتاژ باید ۱اف تی بین کابل ویدئویی و کابل قدرت فاصله  وجود داشته باشد.

وقتی کابل گذاری صورت می گیرد، از مناطقی نزدیک به تجهیزات الکتریکی و یا جعبه ترنسمیتور و غیره جایی که مداخله  ای ام آی انتظار می رود، اجتناب کنید. این مسئله می تواند همه نوع مداخلاتی را برای ویدئو ایجاد کند. کابل هم محوری برای ای ام ای بسیار مناسب هستند.

برای به حداقل رساندن  شکست کابل، هر اتصال اضافی دیگری در کابل می تواند کیفیت سیگنال ویدئویی را ازبین می برد. اگر چنین چیزی غیر قابل اجتناب نباشد ازعایق گذاری مناسب آن مطمئن شوید. در غیر این صورت، با گذشت زمان کابل های در معرض  که می توانند به زمین بخورند سبب ایجاد مشکلاتی در جریان می شوند. همچنین تعمیر چنین مشکلاتی در آینده می تواند سخت و یا گران باشد.

از خمیدگی شدید کابل که بر مقاومت ظاهری کابل که سبب انعکاس و اختلال  اثر می گذارد، اجتناب کنید. این به خصوص در زمان وصل همه کابل ها در مکانهایی که تصویر دوربین مدار بسته به خوبی دیده می شود.

اتصالات بی ان سی ضعیف علت اصلی کیفیت پایین هستند. همچنین اتصالات بی ان سی باید هرچند سال یکبار جایگزین شوند و به عنوان بخشی از برنامه نگهدارنده سیستم دوربین مدار بسته باشند اتصال دهنده های بی ان سی متراکم که با موفقیت وارد بازار شده اند به عنوان ابزار اصلی برای نصب کابل هستند. اتصال دهنده های نوع متراکم، ضدآب هستند و اگر کابل خراب شود از کابل بیرون نمی زنند.

پیشنهاد می کنیم از کانال فلزی برای کاربردهای امنیتی بالا استفاده کرده و هم چنین کابل زیر زمینی مستقیم و یا مقاوم به اشعه یو وی را برای کاربردهای خروجی که محافظت بهتری را در مقابل این اجزا ایجاد می کند، استفاده کنید.

اجتماعی

تولیدات شرکت ایده پردازان

شرکت ایده پردازان دارای محصولات متنوعی در زمینه مهندسی نرم افزار ، اتوماسیون اداری ، خانه هوشمند ، دوربین مداربسته می باشد که خواهشمندیم جهت کسب اطلاعات بیشتر به صفحات مربوط به آنها مراجعه فرمایید

ایده پردازان

ایران ، تهران ، شهرک غرب
بلوار خوردین ،توحید 1 ، پلاک 132

info@eadepardazan.com

تلفن : 88563225

فکس88563138


کپی رایت ©2009 کلیه حقوق برای شرکت ایده پردازان محفوظ است.